Detoxikace organismu

0
50

Během našeho života se nám v těle ukládá řada škodlivin. Přijímáme je v průmyslově zpracované potravě, nápojích, dýcháme je se vzduchem a následně nám způsobují mnoho potíží. Narušují správnou funkci vnitřních orgánů, vyvolávají akutní i chronické záněty, alergie i mnoho dalšího. Proto je potřeba tělo pravidelně těchto škodlivých látek zbavovat.

Jako nejvhodnější doba pro detoxikaci bývá označováno jaro a podzim. I během roku se ale doporučuje zařazovat odlehčovací dny, kdy se vyhýbáme těžké stravě. Tělo se pak tolik nezatěžuje samotným trávením a může se více věnovat vylučování škodlivin.

Detoxikaci lze provádět několika způsoby.

Tím hlavním bývá změna jídelníčku. Někteří lidé volí i několikadenní půst. Pokud vás ale tato cesta neláká, není potřeba sahat po takto drastických prostředcích. Velkou službu udělá i výběr správných potravin. Zařazovat by jme měli velké množství zeleniny a ovoce, které zle zpracovat i do nejrůznějších šťáv. Ty nám pomohou doplnit vitamíny, minerály i enzymy pro přirozenou detoxikační činnost buněk. Nejlépe, pokud jsou organicky pěstované a konzumované v čerstvém stavu.

Velkou oblibu si získaly také sinice Spirulina a zelená řasa Chlorella, které obsahují velké množství chlorofyl. Ten podporuje naši imunitu, pomáhá s detoxikací ledvin, kůže a především krve. Výborné účinky má ale také zelený čaj, a to díky obsahu antioxidantů.

Detoxikace organismu však nemusí být pouze o potravinách a nápojích. Pomoci nám mohou i další techniky, například masáže. Ty pomáhají uvolňovat nahromaděné škodliviny z orgánů do krevního a lymfatického řečiště a tělo se jich pak snáze zbavuje.Obdobně působí také teplo v parní lázni nebo sauně. Ještě efektivnější jsou infračervené sauny, které pronikají až 45mm pod kůži. Působí přímo na tělo a vylučování škodlivin je tak rychlejší.

Zapomínat bysme neměli ale ani na pohyb. Ten pomáhá odvádět toxiny přes kůži, zrychluje metabolismus a podporuje krevní a lymfatický oběh.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno