Jak bojovat s kruhy pod očima?

0
52

Ráno se probudíte, podíváte se do zrcadla a… A pod očima nevzhledné tmavé kruhy a nateklé pytle! To je bohužel realita mnoha z nás. Jak takový problém řešit? A jak vůbec vzniká?

Kruhy pod očima mohou mít mnoho příčin. Jednou z nich je bohužel i genetika, která nám dává k tomuto problému dispozice. S tou bohužel nikdo z nás moc nenadělá.

Druhým a mnohem výraznějším faktorem, však bývá celkový životní styl. Pokud toho příliš nenaspíte, kruhům pod očima se zřejmě nevyhnete.

Stejně tak se jim ale pravděpodobně nevyhnete ani při časté dlouhé práci u počítače. V takovém případě se doporučuje snížit kontrast monitoru na minimum, často mrkat, dělat si v práci pravidelné přestávky a oči vlhčit vhodnými kapkami.

Celý problém může zhoršit také pobývání v silně zakouřených místnostech. I zde jsou oči a jejich okolí značně drážděny.

Příčiny vzniku kruhů pod očima však nemusí být vždy tak zřejmé. Svou roli zde hraje například i příjem tekutin. Pokud není dostatečný, kvalita pokožky se celkově zhoršuje a kruhy pak více vystoupí. Stejné je to při nadměrném příjmu alkoholu nebo i přílišném solení.

Pokud se vám kruhy pod očima objevují pouze občas, postačí Vám jako řešení pravděpodobně pár jednoduchých rad. Tou první a nejdůležitější, je chlazení očního okolí. To je to první, co byste měli po probuzení s kruhy pod očima udělat. Můžete zkusit studenou vodu, kostku ledu, či kávové lžičky vychlazené v lednici a přiložené na oči. Pokud chcete navíc dopřát pokožce kolem očí trochu péče, použijte na kolečka nakrájenou okurku, nebo vychlazený použitý sáček od heřmánkového či mátového čaje, které na oči přiložíte. Kromě chladu tak do pokožky přechází i mnoho látek s blahodárnými účinky.

Pokud se ale s kruhy pod očima potýkáte denně, s těmito radami si asi nevystačíte. Zde už je lepší zvážit celkový životní styl a množství přijímaných tekutin. Mimo to je potřeba pokožku kolem očí pravidelně ošetřovat speciálními krémy na oční okolí s vitamínem K a C.

Velice vhodné bývají také masáže očního okolí, které vám provedou v kosmetickém salonu, nebo si je ve zjednodušené formě můžete provádět také sami. Pokožka kolem očí pak bude celkově pevnější a odolnější, vůči vnějším vlivům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno