Tipy, jak se zbavit nabraných kil po Vánocích

0
39

Vánoce jsou svátky klidu, míru, lásky a, buďme upřímní, také přejídání. Smažené řízky, bramborový salát, cukroví, ale často i velké množství alkoholu, to vše jsou věci, které naší postavě zrovna nesvědčí. A tak mnoho z nás po svátcích řeší, jak se těchto nadbytečných kil zbavit. Pokud i vy jste jedním z nich, přinášíme vám několik rad, které by měli vaše trápení ulehčit.

Tou první a nejdůležitější je bezesporu změna jídelníčku. Pro většinu lidí je to ale také často to nejobtížnější. Radikální změny jsou totiž náročné pro naši psychiku a málokdo je vydrží. Proto je lepší, připravit si vše tak, aby změna byla spíše pozvolná a nenásilná.

Nakupte si ovoce a přistavte si ho na místa, kde obvykle hledáte něco sladkého. Na komodu vedle gauče položte místo sušenek hroznové víno, do lednice do výše očí si připravte několik mandarinek, a místo chipsů si k filmu nasypte misku oříšků. A až vás příště chytne mlsná, můžete zobat bez výčitek.

Pokuste se také zvýšit množství konzumované zeleniny. Nejlépe ke každému většímu jídlu si nakrájejte nějakou tu papriku, okurku, rajčata. Zelenina je nejen zdravá, ale také vás zasytí, takže pak na kaloričtější jídla nezbude v žaludku tolik místa. Jako hlavní jídlo dne se snažte udržovat oběd, nikoliv večeři. Mnoho lidí se nejvíce nají právě na večer, kdy už se metabolismus zpomaluje a tělo pak více ukládá tuky. Proto je lepší, nasměrovat hlavní příjem živin na čas oběda, kdy jste aktivní a tělo přijaté kalorie rychleji spálí.

Druhou radou, kterou určitě nemůžeme vynechat, je pohyb. Nemusíte nutně trápit své tělo v posilovně, či se potit na lekcích aerobiku. Pohyb si můžete přidat i do běžného dne. Začněte třeba pořádným povánočním úklidem a pusťte si k němu rychlejší taneční muziku. Práce vám půjde pěkně od ruky a trocha přidaného tance vám pomůže rozpohybovat celé tělo. Pokud máte psa, vyražte s ním na procházku. I půlhodina svižné chůze denně může udělat zázraky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno