Zelená káva: pomocník v hubnutí, výborný antioxidant, zdroj energie

1
36

zelena-kavaZelená káva se stala v poslední době přímo hitem v oblasti hubnutí. Nejedná se o speciální druh kávy, ale o naprosto normální kávu.  Kávová zrna určená k běžné spotřebě procházejí procesem pražení. Pražení je ale zodpovědné za to, že se v zrnkách kávy zničí několik aktivních složek, které mají blahodárné účinky. Zelená káva, která pražením neprošla, si zachovává významné látky. Díky tomu pomáhá při snižování hmotnosti, dodává tělu energii a v neposlední řadě je výborným antioxidantem.

 

Jak zelená káva v redukci hmotnosti funguje

Zelená káva má v lidském těle zajímavé účinky. Díky tomu, že zrnka neprošla vysokou teplotou, zelená kávaobsahují vysoké množství polymerických fenolů, mezi nimi převážně kyselinu chlorogenovou. Kyselina chlorogenová v zelené kávě přispívá ke sníženému ukládání tělesného tuku a způsobuje pokles hladiny krevního cukru, díky tomu budete mít menší chuť na sladké. Tato kyselina upravuje proces vstřebávání sacharidů do těla. Každá naše strava se skládá ze tří základních složek, kterými jsou sacharidy, tuky a bílkoviny. Sacharidy jsou u mnoha lidí tou nejčastější složkou jídelníčku, ale zároveň se nejrychleji v našem těle zpracovávají. Kyselina chlorogenová na dvě až tři hodiny uzavírá v tenkém střevě kanálky, jimiž se sacharidy vstřebávají do organismu, a tím zásadně omezí využitelnost spotřebovaných sacharidů. Pomáhá nám tedy v redukci nejen podkožního tuku, ale také vnitřního tuku. Navíc kofein obsažený v kávě urychluje metabolismus a tělo tak rychleji bude využívat tukové své zásoby.

 

Výborný antioxidant, který tělo zbaví škodlivých látek

Zelená káva, jak už víme, osahuje daleko větší množství tzv. polyfenolů, které patří mezi nejsilnější antioxidanty. Tato látka je důležitou části kávových antioxidantů podílejících se na neutralizaci volných radikálů, tedy ochranně buněčné bílkoviny a DNA. Pití zelené kávy je výbornou detoxikací organismu.

 

Chcete se dozvědět o kávě více?

TIP: Navštivte stránky věnované kávě www.vybornakava.cz 

Soutěžní otázka pro den 14.9.2015.
Miranda ve svém životě vystřídala také spoustu mužů. Jeden z nich ji však nakazil pohlavní chorobou. Víte o jakou chorobu se jednalo?

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše odpověď na soutěžní otázku

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno